GELİBOLU YARIMADASI VE KAZDAĞLARINA ÜCRETSİZ GEZİ

Çanakkale Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllardan bu yana yapılmaya devam eden kültür gezilerinin 2011 yılı programı başlıyor...

Kentlinin kendi kentinin turistik, tarihi ve kültürel değerlerini tanıması ve sahip çıkması amacıyla gerçekleştirilen ücretsiz geziler kapsamında kentliye Gelibolu Yarımadası ve Kazdağları’nın ziyaret edilme imkânı tanınacak.

Çanakkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek geziler için kentlilerimiz ikamet ettikleri mahallenin muhtarlığına başvurarak rezervasyon yaptırıp bu programa katılabilecekler.

Program kapsamında “Tarihi ve Kültürel Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz” sloganıyla Gelibolu Yarımadası'na yapılacak geziler profesyonel rehberler eşliğinde ve kumanyalı olarak 16 Mayıs tarihinde başlayıp 03 Temmuz tarihinde sona ererken, Kazdağlarına yapılacak geziler ise 18 Mayıs tarihinde başlayarak 02 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Bilindiği gibi son zamanlarda yoğunluklu olarak kent ve ülke gündeminde önemli yer tutan Kazdağlarında altın arama çalışmalarına yönelik yükselen seslere ve mücadelelere destek vermek amacıyla özellikle maden aranacak noktaların içinden veya civarından geçmek suretiyle “Kazdağlarımıza Sahip Çıkmaya Geliyoruz” sloganıyla Kazdağları gezileri gerçekleştirilecek.

Program kapsamında hergün gerçekleştirilecek Gelibolu gezileri ve haftanın 2 günü (Çarşamba-Cumartesi) gerçekleştirilecek Kazdağları gezileri için yaklaşık 4500 kişinin gezilere katılarak bilgilendirilmesi hedefleniyor.

Geziler, Çanakkale Belediyesi ücretsiz kültür etkinliğidir…

!!! Gezilere katılmak isteyen kentlilerimizin bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarına başvurarak rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

!!!Kazdağları gezilerine katılmak isteyen kentlilerimiz için piknik molası da verilecek olup piknik malzemeleri kendileri tarafından temin edilecektir.

!!! Gelibolu gezilerine katılan kentlilerimize ücretsiz kumanya hizmeti sunulacaktır.Yorum Yaz - Arşiv   1024 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


55 TL minimum 3 gün ve üzeri kiralamalarda geçerlidir. Aylık kiralama bedeli 1200 TL’dir. Kampanya Linea Classic Active Plus Araç Modeli için geçerli olup, stoklarla sınırlıdır. Fiyatlara KDV dahil değildir. Detaylı bilgilendirme için iletişime geçiniz. www.millercarrental.com Çanakkale: Kemalpaşa Mah. İnönü Cad. No: 88/A – Tel: (286) 213 3743 - +90 533 021 77 57 İstanbul Merkez: Merkez Mah. Erseven Sok. No: 3 Kağıthane – Tel: +90 212 246 06 47Şehitlik Sanal GezisiHava Durumu
Anlık
Yarın
16° 6°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam327
Toplam Ziyaret1928737