Çanakkale’de 65 yaş üstü kentlilerin, kaliteli vakit geçirerek sosyalleşmelerini sağlamanın yanı sıra zihinsel aktiviteler ve hobi faaliyetlerine yönelik programların uygulanıp eğitimlerin gerçekleştirileceği Altın Yıllar Yaşam Merkezi törenle açıldı

Çanakkale Belediyesi tarafından hazırlanan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ortaklığında yürütülen, Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi'nin de tanıtıldığı açılış törenine Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan ile birlikte katıldı. Başkan Gökhan törende yaptığı konuşmada, geçtiğimiz Mayıs ayında protokolü imzalanan proje ile kent merkezinde yaşayan sosyoekonomik sıkıntılar nedeniyle evinden çıkmayan ve çıkamayan, sağlıklı veya kısıtlı fonksiyonel kapasiteleri olan 65 yaş üstü kentlilerin, iyi vakit geçirerek sosyalleşmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
 
Toplumda yaşlı bakımının çok önemli olduğuna vurgu yapan Gökhan, “Yaşlanma ile birlikte sorunlar da beraberinde geliyor. Yaşlılarımız da çocuklarımız ve engellilerimiz gibi bu kentin dezavantajlı kesimi. Özellikle 65 yaş üzeri kentlilerimizle ilgilenmek, sorunlarını çözmek, onları korumak bu toplumun görevidir. Biz de bu anlayışla bu merkezimizi kurduk. Kentte, 65 yaş üzeri olup sosyalleşmek, bir arada olmak isteyen vatandaşlarımız merkezden hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirler. Ayrıca yaşlılarımızın tıbbi ihtiyaçlarının da karşılanabileceği merkezde, belli süre zarflarında 65 yaş üzeri kullanıcılarımızın misafir edilmesi için de çalışmalar yürütülüyor” dedi.


 
Daha sonra,  Altın Yıllar Yaşam Merkezi'nin açılışı yapılarak, projeye katılan yaşlıların bugüne kadar hazırladığı objelerin yer aldığı sergi gezildi.


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   710 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
55 TL minimum 3 gün ve üzeri kiralamalarda geçerlidir. Aylık kiralama bedeli 1200 TL’dir. Kampanya Linea Classic Active Plus Araç Modeli için geçerli olup, stoklarla sınırlıdır. Fiyatlara KDV dahil değildir. Detaylı bilgilendirme için iletişime geçiniz. www.millercarrental.com Çanakkale: Kemalpaşa Mah. İnönü Cad. No: 88/A – Tel: (286) 213 3743 - +90 533 021 77 57 İstanbul Merkez: Merkez Mah. Erseven Sok. No: 3 Kağıthane – Tel: +90 212 246 06 47Şehitlik Sanal Gezisi