• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Rehber-%C3%87anakkale/208006452630824
  • https://plus.google.com/u/0/117185460489122457188/posts
  • https://twitter.com/RehberCanakkale

Kepez beldesinde, bir süre önce Fırat Kalkanı Operasyonu’nda şehit düşen Çanakkaleli Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı’nın adını taşıyan kapalı Pazar yerinin temeli törenle atıldı.

Kepez’de Sevgi Evlerinin yan tarafındaki 3 milyon78 bin liraya mal olacak, Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri’nin temel atma törenine AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ile çok sayıda davetli ve Kepez beldesi sakinleri katıldı.
 
Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, kapalı Pazar yeri ile ilgili verdiği bilgide, “Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri, modern bir yapıda olacak ve 4 katlı bina toplam 4351.64 m2 geniş bir alan sunacak.  Bodrum katında 29 araçlık kapalı otoparkı, 1. katında 47 peronluk satış yeri, 2.katında 46 peron ve 3.katında 50 peron bulunacak. Ayrıca Zabıta odası, vezne, güvenlik odası, çay ocağı, bebek emzirme odası, engelli lavabosu ve mescit de Kapalı Pazar Yeri projesi içinde yer alacak. İki asansörlü yapı, biri yük taşımada diğeri ise pazara gelen vatandaşların kullanımında olacak. Binada rampa ve merdiven de bulunacak. Şehidimizin ismini Kepez’de yaşatmak bizim için bir onurdur, unutmayacağız ve unutturmayacağız.  Halkımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 
“KAŞIKÇININ İSMİNİN VERİLMESİ DE ÇOK ANLAMLI”
Temel atma töreninde konuşan CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Kepez Belediyesi’nin yapmayı düşündüğü pazar yerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Pazar yeri esnafı açısından bu yerin kapalı olması çok anlamlı. Çünkü sıcak havalarda, yağmurlu ve soğuk havalarda kapalı pazar yerinin olması önemli. Onun için yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz aylarda şehit olan Kıvanç Kaşıkçının isminin verilmesi de çok anlamlı. Onun için de belediye başkanı ve belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
 
“ÇANAKKALE İÇİN ÖNEMLİ BİR YATIRIM”
CHP’li bir diğer Milletvekili Muharrem Erkek ise konuşmasında şunları söyledi; “Hem Kepez Beldesi hem de Çanakkale için önemli bir yatırım. Pazar yerleri kentlerin önemli mekanlarıdır.  Bu pazar yerinde Kepezlilerle hepimiz  güzel pazar alışverişlerimizi yapacağız. Onun için belediye başkanımızı ve belediye meclisi üyelerini bu güzel kazanımlarından dolayı teşekkür ediyorum.  İsmi de çok anlamlı olmuş. Umarım artık şehit haberlerinin gelmediği barış içerisinde huzur içerisinde yaşayacağımız günler yakındır.”
 
“MEMLEKETTE YAPILAN HER YATIRIM BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”
Son olarak söz alan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de duygularını şöyle dile getirdi; “Hani şair demiş ya ‘Neler yapmadık bu memleket için. Kimimiz can verdik, kimimiz nutuk söyledik’   Kıvanç kardeşimiz de bu memleket için can veren yiğit evlatlarımızdan biri.  Bu anlamda ben Kepez Belediye Meclisini ve Kepez Halkını tebrik ediyorum.  Bu memlekette yapılan her yatırım bizim için önemlidir.   Yatırımların en güzeli de halkın doğrudan istifade ettiği yatırımlardır. Dolaylı yatırımları anlatmak çok zor ama bir pazar yeri insanları anlık korur. Belediyecilik de bu anlamda çok güzeldir.”
 
Konuşmaların ardından, Başkan Mutan ve milletvekilleri tarafından butona basılarak, Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri’nin temeline ilk harç atıldı. Kapalı Pazaryeri inşaatı 14 Kasım 2017’detamamlanarak Kepezlilerin hizmetine sunulacak
 
    


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1556 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.77893.7941
Euro4.64954.6681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 5°