• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Rehber-%C3%87anakkale/208006452630824
  • https://plus.google.com/u/0/117185460489122457188/posts
  • https://twitter.com/RehberCanakkale

Kentin önde gelen kuruluşlarından Miller Holding sponsorluğunda 2017 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası Çanakkale'de başladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesi Spor Salonunda gerçekleşen şampiyonanın açılışı hamlesini Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay yaptı. Açılış programında ayrıca, Miller Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Mildon, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan da yer aldı.


 
TSF Başkanı Gülkız Tulay, 2013 yılından itibaren Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası'nı Çanakkale'de yaptıklarını hatırlatarak, "22 ilden 75 sporcu Çanakkale'de güzel bir turnuva yapacak. Sporcularımız şampiyonanın yanı sıra Çanakkale'nin tarihi ve turistik güzelliklerini görsünler, gezsinler istiyoruz. Bayram sonrası bu yoğunluğa rağmen 22 değişik ilden buraya turnuva için gelen tüm sporcularımıza güzel bir turnuva diliyor, en doğru hamleleri yapın diyorum" dedi.


 
Turnuvanın sponsorluğunu yapan Miller Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Mildon da açılıştaki konuşmasında tüm sporculara başarılar dileyerek, kendilerini Çanakkale’de ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Mildon, "Her zaman doğru hamleleri yapmayı hedefleyen bir şirketiz. Yaptığımız işlerde ticari faaliyetlerimizin dışında aynı zamanda sizler gibi değerli arkadaşlarımızı da ön plana çıkartacak faaliyetlerde bulunmaya çalışıyoruz. Bu da yaptığımız çalışmalardan en önemlisi diyebileceğim çalışma. Türkiye Gençler Şampiyonasının Çanakkale'de yapılması gerçekten bizim hem firma olarak hem aile olarak hem de şehir olarak çok önem verdiğimiz nokta" diye konuştu.

75 sporcunun rekabet edeceği şampiyona 10 Eylül’de sona erecek.   


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   229 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.77893.7941
Euro4.64954.6681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 5°