• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Rehber-%C3%87anakkale/208006452630824
  • https://plus.google.com/u/0/117185460489122457188/posts
  • https://twitter.com/RehberCanakkale

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü (DKMP), 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle gerçekleştirdiği etkinlik ile sokak hayvanları için örnek projelere imza attı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Çanakkale Şube Müdürlüğünce, DKMP 2’nci Bölge Müdürlüğünden temin edilen 2 adet kedi evi ile 2 adet köpek evi gerçekleştirilen tören ile yeni yerlerine yerleştirildi.
 
Karadenizliler Derneği Lokali’nin bulunduğu 500’ncü Yıl Parkına yerleştirilen kedi evi için gerçekleştirilen törene DKMP Çanakkale Şube Müdürü Mevlüt Özyanık, DKMP Personeli, Çanakkale Belediyesi temsilcilerinin yanı sıra hayvansever vatandaşlar katıldı.
 
DKMP Genel Müdürlüğünün sosyal sorumluluk projesi kapsamında cezaevi mahkumlarınca üretilen kedi ve köpek evlerinin önümüzdeki dönemde de Çanakkale’de belirlenen yerlerin yanı sıra ilçelere de gönderileceğini ifade eden DKMP Çanakkale Şube Müdürü Mevlüt Özyanık:“ Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun bizzat yakından ilgilendiği proje kapsamında DKMP olarak Belediyelerimize sokak hayvanlarımız için küpe, aşı ekipmanları ile kedi ve köpek evlerinin teslimini 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününde gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz” dedi.
 
DKMP Şube Müdürü Özyanık, toplu taşımada kullanılan Belediye Otobüslerinde yer alan mobil ekranlara da afişler yansıtılarak sokak hayvanlarının korunmasına yönelik mesajlar verildiğini sözlerine ekledi.
 
  

   

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   126 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 4°