• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Rehber-%C3%87anakkale/208006452630824
  • https://plus.google.com/u/0/117185460489122457188/posts
  • https://twitter.com/RehberCanakkale

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Troia ile ilgili sözleri Çanakkale’yi heyecanlandırdı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 3. Turizm Şûrası’nda turizm sektörünün temsilcilerine hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Çanakkale’deki Truva Antik Şehri’nin mitolojideki pek çok hikâyeye ev sahipliği yapıyor oluşuyla çok büyük bir turistik değer olduğunu vurguladı. Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerinin 2018 Truva Yılı ile ilgili Çanakkale’de var olan heyecanı ve ilgiyi daha da arttırdığı vurgulandı. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada; “Truva Antik Şehri mitolojideki pek çok hikâyeye ev sahipliği yapıyor oluşuyla dahi çok büyük turistik bir değerdir. UNESCO’nun dünya kültür mirası listesinde yer alan Truva’nın sadece kalıntılarıyla değil, bölgede kurulacak turizmin tüm unsurlarına hitap edecek alt yapısıyla dünya çapında bir cazibe merkezi haline getirmemiş olmamız bizim eksiğimizdir. 2018 yılının Truva Yılı ilan edilmesi ümit ediyorum ki bu eksiğimizi giderme yönünde atılacak adımlar için bir fırsat, bir vesile haline dönüşür” dedi.  
 
Konuya ilişkin Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3. Turizm Şûrası’nda 2018 Truva Yılının ve Truva Antik Kentinin önemine vurgu yapılması 2018 Truva Yılı ile ilgili Çanakkale’de var olan heyecanı ve ilgiyi daha da arttırdı. 3. Turizm Şûrası’nda Truva Antik Kentine verilen önem ve 2018 Truva Yılı çalışmaları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığımızca ve diğer Bakanlıklarımız tarafından planlanan faaliyetler ve yapımı devam eden Truva Müzesiyle ilgili Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en derin minnet ve şükranlarımızı Çanakkale olarak arz ediyoruz” denildi.  

    


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   279 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.77893.7941
Euro4.64954.6681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 5°