• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Rehber-%C3%87anakkale/208006452630824
  • https://plus.google.com/u/0/117185460489122457188/posts
  • https://twitter.com/RehberCanakkale

Ankara Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki “Çanakkale Sokağı” projesi kapsamında ortaya çıkan görüntü büyük beğeni topladı.

Ankara Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Okul Müdürü Orhan Yılmaz, Müdür Yardımcıları, Öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanmış olan "Çanakkale Sokağı" projesinde; 57. Alay'ın hikayesi, Kınalı Hasan, Nusret Mayın Gemisi, Hey Onbeşli türküsü, asker mektupları, Çanakkale konulu afiş ve mektup yarışmasında derece alan öğrencilerin çalışmaları, Çanakkale Müzesi´nden görüntüler, dönem eşyaları, Çanakkale Savaşı´ndan kolaj çalışmaları, yağlı boya duvar çalışmaları, "Dur Yolcu" ve "Çanakkale Anıtı" silüeti gibi materyaller koridorlara yerleştirildi. 

Otomatik alternatif metin yok.

Farklı temaların yer aldığı çalışmalarla öğrencilerin koridorlarda eğitim-öğretimine devam etmeleri hedeflendi. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcı Zülküf Memiş, ziyaret ettiği okuldaki manzara karşısında etkilendi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Çanakkale'de birlik ve beraberlik ruhu içinde, kanı ve canı pahasına topraklarımız uğruna savaşmış, erkeğiyle kadınıyla, yaşlısıyla genciyle, yediden yetmişe canlarını vermekten çekinmemiş kahramanlarımız anısına; Çanakkale zaferini, vatan ve millet sevgisini anlatmak amacıyla hazırlanmış olan bu örnek projede emeği geçen öğrenci, öğretmen ve yöneticilere tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Böyle örnek projelerin ülkemizdeki bütün okullarda yaygınlaşması ve gelecek nesillerin tarihimizi okuyarak, görerek, yaşayarak öğrenmesi için çalışmaların devam etmesini temenni ediyoruz” denildi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Otomatik alternatif metin yok.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1396 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.77893.7941
Euro4.64954.6681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 5°