• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Rehber-%C3%87anakkale/208006452630824
  • https://plus.google.com/u/0/117185460489122457188/posts
  • https://twitter.com/RehberCanakkale

Çanakkale-İstanbul arasında 1 Kasım itibariyle başlayan uçak seferleri beklenen ilgiyi gördü. Bu durumda hem uygun bilet fiyatları hem de uçağın İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yapması büyük etken oldu.

Onur Air, Çanakkale-İstanbul Atatürk Havalimanı seferlerinin Çanakkale halkının yoğun ilgisiyle karşılaştığını kaydeden Dardanel Turizm Seyahat Acentesi Sahibi Zafer Güneş, “Kış sezonu olmasına rağmen uçaklar ilgi görüyor ve bir hayli yolcu var. 100’ün altında yolcuyla hiç uçmadı bu zamana kadar. Hem gidişte, hem gelişte. En yüksek ise günlük tek seferde 166 yolcu sayısına kadar ulaştı. 20 Kasım’a kadar Çanakkale-İstanbul seferleri Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi olmak üzere haftada 4 gün yapılıyor. Bu hafta sonu itibariyle her gün sefer olacak. Her sabah gidip her akşam dönecek. Bu da zaten Çanakkale halkının istediği bir şeydi. 20 Kasım’da seferler her güne çıkınca Çanakkale için çok daha güzel olacak.  İstedikleri gün gidip, istedikleri gün gelebilecekler.  Buda Onur Air’in Çanakkale’ye büyük bir hizmeti. Bu uçuşlarda Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’nın büyük emekleri geçti. Biz de Dardanel Turizm olarak uçuşların sağlanmasında yoğun çaba harcadık. Şu anda seferlerimiz muntazam ve güzel bir şekilde devam ediyor ” dedi.
 
Güneş, 2018 Troia Yılı’na yönelik olarak uçuk seferlerine ilişkin çalışmalar yapılacağını da belirterek şunları söyledi; “Onur Air, 2018 yılında 4dört uçağını Troia Yılı amblemleriyle kaplayacak. Çanakkale’ye gelen giden uçakta da aynı görseller bulunacak. Valimizin bu konu üzerinde hassasiyeti son derece fazla. Eğer kış sezonunda yolcu sayısını tutturursak tahmin ediyorum yazın seferler artabilir. Günde ikiye çıkabilir. Buda halkın talebine bağlı. Çünkü Çanakkale yolcusu olan bir il. 50 bin üniversite öğrencisi olan bir il. Bunlar mutlaka uçuşlara da yansıyacaktır diye düşünüyorum.”

Kaynak: bogazgazetesi.com.tr

  

       


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3920 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.77893.7941
Euro4.64954.6681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 5°