• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Rehber-%C3%87anakkale/208006452630824
  • https://plus.google.com/u/0/117185460489122457188/posts
  • https://twitter.com/RehberCanakkale

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, uzun süredir dile getirdiği kentin ulaşım sorununa dikkat çekmek ve seslerini ilgili yerlere duyurmak için yeni devlet hastanesine kalabalık bir grupla yürüyüş gerçekleştirdi.

Şehir içi ulaşım sorunu Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ve Kepezlilerin adeta canına tak etti. Başkan Mutan’ın daha önceki basın toplantılarında ‘iki CHP’li belediye ulaşım sorununu çözemedik’ diyerek yakındığı, CHP genel merkezi nezdinde girişim yapmasına rağmen sonuç alamadığı sıkıntı için son olarak eyleme gidildi. Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan başta olmak üzere, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve çok sayıda Kepezlinin katılımıyla belediye hizmet binası önünden 30 Ekim’de faaliyete geçen Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’ne ‘Ulaşımda Adaleti Arıyoruz’ sloganıyla protesto yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşte AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok ile Kepez’in eski belediye başkanı İsmail Yaşar Oğuz da yer aldı.


Kamuoyuna dönük bir farkındalık eylemi gerçekleştirdiklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan belediye binası önünde yürüyüş öncesinde yaptığı açıklamada, “Belediye Meclis toplantısında bir arkadaşımızın fikri üzerine yürüme kararı aldık. Duyarlılık ve farkındalık olması açısından sessiz bir yürüyüş organize ettik. Kent ulaşımda adaletsizlik var, haksızlık var, hukuksuzluk var. Biz entegreyiz, sözüm ona paydaşız. Ama ne biz paydaşız ne entegreyiz. Ne akıl ne fikir hiç birşey sorulmamakta. Onlar bildiklerini yapmakta. Bu hastanenin de Kepez’e gelmesiyle birlikte, öncesinden gelen bir durum vardı. Onu da kamuoyu ile paylaşmıştım. O paylaşım noktasında bugün bir hareketliliğe dönüşüyor. Yarın başka bir tutum ve davranışa döner mi? Şimdiden onu kestirmek de zor. Ama inatla şurada taşınanında, taşıyanında mutsuz olduğu bu sistemin ciddi anlamda revize edilmesi, bizle yapılmış olan protokolün nüfus 10 binlerdeydi, şimdi 30 binlere dayandık. Yeni çekim alanları oluştu. Bu süreçle alakalı da mevcut protokolün revizyonunu istiyoruz, net. Bize şuraya, buraya hat koyduk diye yollamışlar. Öyle değil. Mevcut protokol, Kepez halkını eşit kılar noktaya taşıdığı bir çözüm noktası olarak bu protokolün revizyonu, tazelenmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.


Basın mensuplarının yürüyüş noktasına getirilen eşeği sorması üzerine ise Başkan Mutan, “Birileri anlasın diye geldi. Bizle birlikte oda yürüyecek. Çünkü bizde eşek gibi olduk. Hastanede çalışan Kepezliler diyor ki; ben buradan bölge trafiğin oraya gidiyorum. Orada iniyorum tekrara otobüse biniyorum, hastaneye çıkıyorum’ diyor. Bir güzergah koyuyorlar buraya. Bize sormuyorlar bile. Çok rahat daha ulaşacak alanlar var. Bu yürüyüş her şeyi çok bilenlere karşı bir yürüyüş. Her şeyi herkes çok bilme. Bir de halka sorun. Vatandaşa yurttaşa sorun. Böyle bir hikaye bu. Bir yol hikayesi. Başlıyoruz, nereye giderse gider artık” dedi.

Başkan Mutan ve beraberindekiler daha sonra yeniden devlet hastanesine kadar slogansız ve pankartsız bir şekilde sessizce yürüdü.   

      Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1004 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.77893.7941
Euro4.64954.6681
Hava Durumu
Anlık
Yarın
8° 5°